Credissimo прославува 5 години пари навреме со подароци од 5 000 ден. секој ден!

Од:

Наградите во најголемата финтек компанија Credissimo немаат крај!

Пред само неколку седмици заврши наградната игра ,,Освежи си го летото со Credissimo”, во која што главната награда беше Аll inclusive одмор во Турција со директен чартер лет.

Компанијата овој месец веќе започна со официјалната прослава на својот 5-ти роденден. По повод првиот училишен ден и 5-тиот роденден на Credissimo, беа раздадени подароци со училишен прибор на 550 првачиња во 18 училишта низ цела Македонија.

Каква е роденденската промоција?

Сега тие имаат нова специјална роденденска промоција “5 години пари навреме – подарок 5 000 ден. секој ден!“.

Во наградната игра ќе учествуваат сите одобрени и исплатени кредити од 13.09.2021 до 29.11.2021. Секој одобрен и исплатен кредит во овој временски период носи можност за награда од 5 000 ден. секој ден работен ден, од понеделник до петок. Рокот на наградната игра е 11 седмици, а извлекувањата се вкупно 55.

Каде ќе бидат објавени добитниците?

Среќните добитници ќе бидат објавени на веб сајтот на Credissimo и нивната фејсбук страница.

Освен подароците и наградите доделени во наградните игри, тие ги наградуваат нивните редовни клиенти и со попуст од трошоците при секој следен земен кредит. Попустот постојано се зголемува ако клиентот редовно си ги плаќа неговите месечни рати. Овие бенефиции се дел од Лојалната програма, која што беше создадена специјално за лојалните корисници.

Што е наградата?

Новата наградна игра е резултат на петгодишната доверба и лојалност на нивните клиенти. Наградите од 5 000 ден. секој ден, уште еднаш ја потврдуваат нивната благодарност кон клиентите, а воедно и респект за добро изградените односи и долгогодишната соработка.

Во изминатите 5 години компанијата посветено работеше и разработи нови стратегии и програми за подобрување на корисничката поддршка и за тоа клиентите да бидат позадоволни од услугите што ги нудат.

Постојано се надоградуваат во нивните онлајн и целосно технолошки решенија за задоволување на финансиските потреби на клиентите во секторот на брзите кредити. Од компанијата најавуваат нови финтек процеси со цел повисок квалитетет на услугата и за наредната година.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Credisismo со поголем износ до 120.000 ден и нова Лојална програма!

Ана Ололовска

Заев најави нови 100 милиони евра за евтини кредити за стопанството

Жарко Настоски

Битолски банкари и двајца Грци преку ујдурми со кредити „олесниле“ банка за половина милион евра

Жарко Настоски

Балканот сѐ повеќе се потпира врз кинески кредити

Жарко Настоски

Државата ќе дели грантови до 15.000 евра за фирми преку бескаматната линија „Ковид 4“

Жарко Настоски

Од денеска аплицирање за финансиската поддршка за плати од петтиот пакет мерки, издвоени 31 милион евра

Ана Ололовска