АМАН: Надзорна расправа за Регулаторната комисија

Од:

Граѓанското здружение АМАН денеска упати писмено барање до Советот за економски прашања на Собранието да свика надзорна расправа за работата на Регулаторната комисија. Од АМАН очекуваат да се повикаат членовите на Регулаторната комија да образложат на кој начин и по која методологија ги зголемуваат цените и да се испита нивната работа зашто како што кажаа „не работат според правилникот“.

dobivaj vesti na viber

АМАН утре во 18 часот продолжува со протестите пред Регулаторната комисија поради поскапувањето на електричната енергија, парното греење и бензините. Протести се најавени во исто време и во Битола, Штип, Куманово и Прилеп.

Би можело да ве интересира

ФАО: Цените на храната пораснале рекордно, најмногу поради војната во Украина

А1он

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот и екстра лесното масло сега ќе чинат исто

Жарко Настоски

Водата во Штип поскапува за 5,4 проценти

Жарко Настоски

Горивата поскапуваат за денар до денар и пол по литар

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ утре пак ќе протестира против поскапувањето на струјата

Жарко Настоски

Утре нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, со колона автомобили „против мафијата на Заев и поскапа струја“

Жарко Настоски

2 comments

samoil 03/09/2012 - 21:48 at 21:48

jas mislam daka treba da se ukinat regilatornite komisii i cenite da se formiraat zavisno od potrebite i potrosuvackata.Elektro distribucijata vo bugarija ja kupi EVN istrujata poskape do sega 300%.

Reply
Васко 04/09/2012 - 12:12 at 12:12

Добро бе, до кога вака?

АМАН не протестира, ГРАЃАНИТЕ протестираат!!! АМАН е само мото!

Reply

Leave a Comment

5 × two =