Завршува фестивалот „Гола месечина“

Од:

Со стендап комедијата на Никола Тодоровски вечер во Спортскиот центар во Ново Лисиче ќе биде затворено шестото издание на фестивалот „Гола месечина“, што почна на 2 септември.

На последната вечер од фестивалот, пред доделувањето на наградите, премиерно ќе биде прикажан документарен филм за големата актерка Анче Џамбазова, што го сними НУ Театар комедија, под режисерската палка на Миле Гроздановски, по сценарио на Гоце Трајковски.

Во филмот се прикажани разни аспекти од животот и кариерата на Џамбазова.

Би можело да ве интересира

Во велешкиот театар вечерва премиера на комедијата „Одам на лов“

Наградата „Ристо Шишков“ за хрватскиот актер Драшко Зидар

Ана Ололовска

„Чудесна терапија“ во Драмски театар

Ана Ололовска

Предавање и работилница со унгарската продуцентка Силвија Хушар во Струмица

Ана Ололовска

„Семејни приказни“ на фестивалот „Ристо Шишков“ во Струмица

Ана Ололовска

МНТ ја почнува новата сезона, на 24 септември премиера на „Бесачи“

Ана Ололовска