Затворена „Десет дена Крушевска Република“

Од:

Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ завршува успешно со настап на Викторија Лоба и спуштање на знамето.

За градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски овогодинешното издание покажува дека Крушево ја зголемува популарноста како туристичка дестинација.

„Имавме богата програма која доби силна поддршка. Манифестацијата привлече многу гости кои заедно со 16-тото Светско првенство во параглајдерство имаше една комплетна понуда за сите возрасти и различни видови туристи. Продолжуваме со настани се до крајот на септември.“, изјави градоначалникот.

Би можело да ве интересира

Завршува манифестацијата „10 дена Крушевска Република“

А1он

Одбележување 110 години од смртта на Никола Карев

Ана Ололовска