Во паркот на МКЦ бесплатна проекција на филмот „Секој знае“

Од:

Во паркот на Младинскиот културен центар вечер од 21 часот бесплатно за посетителите ќе биде прикажан филмот „Секој знае“ (Everybody Knows) во режија на Асгар Фархади, снимен во 2018 година.

Младинскиот културен центар вчера на отворено го прикажа И филмот „Portrait of a Lady on Fire“ (2019) во режија на Селин Шиама.

Од МКЦ соопштија дека проекцијата е бесплатна, но билети се задолжителни и може да се набават преку bileti.mkc.mk.

МКЦ ги организира настаните согласно со протоколите за заштита од вирусот КОВИД-19.

Би можело да ве интересира

Промоција на филмот „Малечка“ на Ана Андонова

Ана Ололовска

Започна програмата на Европската филмска платформа

Ана Ололовска

Филмови на „Авард филм и видео“ на фестивали во Поградец, Белград и Измир

Ана Ололовска

Се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory

Ана Ололовска

„Медена земја“ од денеска во француските киносали

Ана Ололовска

Почина чешкиот режисер Јиржи Менцел

Ана Ололовска