ВИДЕО: Триесет години македонска современа танцова сцена

Од:

Македонската современа танцова сцена оваа година одбележува 30 години постоење.

Од тимот на Танц Фест 2020, соопштија дека изготвиле промотивно видео по повод одбележувањето на јубилејот.

– Во чест на јубилејот и денешниот ден, на кој беше предвидено да започне 16-от Танц Фест 2020, објавивме промотивното видео кое го подготвивме пред да настане оваа ситуација. На овој начин, сакаме заеднички со публиката и сите наши долгогодишни поддржувачи, симболично да го одбележиме овој ден, наведоа од тимот.

Би можело да ве интересира

Онлајн часови по современ танц и движење со домашни танцови уметници и педагози

Ана Ололовска

Видеопорака за одбележување на Светскиот ден на танцот

Ана Ололовска

Александар Хаџиманов со порака за Меѓународниот ден на танцот

Ана Ололовска

Шеснаесеттиот „Танц фест“ ќе се одржува наесен во фази

Ана Ололовска

Распоред на онлајн-претстави на Скопје танцов театар до петок

Ана Ололовска

Скопје танцовиот театар бесплатно ќе емитува претстави во сопствена продукција на својот Јутјуб канал

Ана Ололовска