ВИДЕО: Хистерија за македонските јутјубери GP и Steffonator во МКЦ – книгата распродадена

Од:

Македонските јутјубери Марко Марковиќ GP и Стефан Рашковиќ Steffonator денеска во Младинскиот културен центар во Скопје ја промовираат нивната книга „Нашиот пат“.

Промоцијата на книгата и можноста за среќавање со младите јутјубери привлече огромен број на млади луѓе во МКЦ, каде што се формираше огромен ред за фотографирање и потпис од Марко и Стефан.

Книгата е во издание на „Просветно дело“, а авторите раскажуваат дека оваа книга ќе ги доближи повеќе до фановите, ќе ги насмее, расплаче и забавува.

Промоцијата на книгата беше закажана во 12 часот, а младите автори најавија дека ќе останат во МКЦ се додека не ги потпишат сите книги и не се сликаат со сите обожаватели кои ќе дојдат.

Би можело да ве интересира

„Vita“ – мултимедијална изложба на Филип Петковски во МКЦ

Ана Ололовска

Изложба на Давор Кешќец и Стефан Младеновски во МКЦ

Ана Ололовска

Изложба „4 пати слобода“ во МКЦ

Ана Ололовска

Концерт на Дактили вечерва во МКЦ

Ана Ололовска

Здраво Млади по 10 пат – слободна зона во специјални услови

Ана Ололовска

Јубилејното 10-то издание на „Здраво млади“ вечер во паркот на МКЦ

Ана Ололовска