Вечер на афоризми на „Струмица опен фестивал“

Од:

Во рамки на годинашното издание на „Струмица опен фестивал“ синоќа во Градскиот парк се одржа вечер на афоризми.

Пред поголем број посетитители и почитувачи на оваа категорија пишан збор своите афоризми ги читаа афористичарите Ацо Ѓоргиев, Ристо Филчевски, Љупка Цветанова, Атанас Крлевски и Ѓорги Панов, заедно со гостинката од Република Србија, Нада Караџиќ.

„Струмица опен фестивал“ почна на 9 јуни и досега се одржаа повеќе културни, забавни и спортски манифестации.

Програмата продолжува утре со музички фестивал на струмичкото корзо со настап на млади музичари и групи.

Би можело да ве интересира

Со изложба од ликовната работилница заврши културно-уметничката програма на „Струмица опен фестивал“

Ана Ололовска

“Обесена на врат”-книга со еротски афоризми од Ленче Стоименова

Anela Petrova

Ново џебно издание на афоризми од Миле Ѓорѓијоски

Ана Ололовска

„Вечер на македонскиот афоризам“ во Кочани

Наум Локоски

Васил Толевски од Скопје победник на конкурсот за афоризам во Кочани

Ана Ололовска

Афоризми од Ленче Стоименова во српското издание „Жена и афоризам“

Ана Ололовска