„Умри машки“ и „Генетика на кучињата“ на јутјуб на Драмски театар

Од:

Драмски театар-Скопје продолжува со прикажување претстави на неговиот Јутјуб-канал. Од 20 часот вечер ќе биде прикажана претставата „Умри машки“ од Алдо Николај, во режија на Коле Ангеловски.

Утре во 20 часот ДТС ќе ја емитува претставата „Генетика на кучињата“ по текст на Венко Андоновски и во режија на Дејан Пројковски.

Би можело да ве интересира

Проектот „Патиштата на хероите“ на МНТ доби 395 илјади евра од ЕУ

Ана Ололовска

Монодрамата „Дневникот на лудиот“ вечер на отворено во Театар Куманово

Ана Ололовска

Монодрамата „Прво лице еднина“ вечер во дворот на кумановскиот театар

Ана Ололовска

Театарска претстава „Нови мерки, старо другарство” беше изведена во градскиот парк во Кавадарци

Ана Ололовска

„Нови мерки, старо другарство“, театар вечерва на отворено во Кавадарци

Ана Ололовска

„Илузии“ – прва виртуелна претстава на „Wonderland Theatre“

Ана Ололовска