Турскиот театар ја откажа вечерашната претстава во знак на жалост за погинатите рудари во Турција

Од:

Турскиот театар во Скопје соопшти дека ќе ја откаже вечерашната претстава

dobivaj vesti na viber

– НУ Турски Театар ја откажува претставата „Камен“ која требаше да се изведе на 16. мај. (петок) како израз на длабока жал и сочувство со семејствата на загинатите и целиот турски народ по повод трагичната рударска несреќа во рудникот Сома, западна Турција, велат од театарот.

Би можело да ве интересира

Македонската актерка Дарја Ризова – најдобра меѓународна актерка во Турција

Ана Ололовска

Премиера на претставата „Разведи ме“ во Скопје

Ана Ололовска

50-та изведба на претставата „Странци“ во Драмски театар Скопје

Ана Ололовска

Нова куклена претстава на репертоарот на Н.У. Театар за деца и младинци

Ана Ололовска

Подготовки за претставата „Народен непријател“ – премиера во рамките на проектот „Патиштата на хероите“

Ана Ололовска

Премиера на „Горчливите солзи на Петра фон Кант“ во МНТ

Ана Ололовска