Трето Алтернативно и културно-забавно лето во Охрид

Од:

Во организација на Културолошката иницијатива „5 до 12“ во Охрид денеска почнува третото Алтернативно и културно-забавно лето.

Манифестацијата ќе понуди десетина интересни настани, со учество на млади креативни лица, спој на традиционалното и урбаното, витраж од сите видови уметност, спортот, забавата и уживањето.

На атрактивни локации во периодот до 26 август низ градот и долж крајбрежјето ќе се одржат концерти, скејт-натпревар, театарски претстави, стендап-настапи, поетски вечери, едриличарска регата, како и тридневно летно кино со автомобили.

Целта на алтернативната културна манифестација е промоција на млади артисти и поттикнување на младите да почнат да се занимаваат со уметност и спорт.

Би можело да ве интересира

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Денови на македонската култура во Шибеник

Ана Ололовска

„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со концерт „Живеј со музика“ на оперскиот пејач Влатко Груевски

Ана Ололовска

Live Soundtrack 55 – Нов светски (не)поредок

Ана Ололовска

Почна процесот на ревитализација на НУБ „Свети Климент Охридски“

Ана Ололовска

Управниот суд ја поништи одлуката на Министерството за култура за избор на директор на Центарот за култура во Струмица

Ана Ололовска