Театар Комедија вечерва на МТФ „Војдан Чернодрински“

Од:

Денеска со почеток во 19 часот и 30 минути, со претставата „На отворено“, НУ Театар Комедија ќе гостува во Прилеп, во рамките на театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“.

Претставата ќе биде изведена на сцената на Народниот театар.

Режијата е на Андреј Цветановски, а во претставата играат Атанас Атанасовски, Тино Костадиновски, Тони Денковски и Сергеј Димовски.

Би можело да ве интересира

Тетовското драмско студио „Летечка театарска трупа“ ги започнува есенските настапи

Ана Ололовска

Премиера на „Бесачи“ на 24-ти септември во МНТ

Ана Ололовска

Во велешкиот театар вечерва премиера на комедијата „Одам на лов“

Наградата „Ристо Шишков“ за хрватскиот актер Драшко Зидар

Ана Ололовска

„Чудесна терапија“ во Драмски театар

Ана Ололовска

Предавање и работилница со унгарската продуцентка Силвија Хушар во Струмица

Ана Ололовска