Театар Комедија вечер продолжува со содржини од вонредната сцена

Од:

Со настапите на актерите Жарко Димоски, Жаклина Стевковска, Роберт Ристов, Ева Скендеровска и Дритон Вејсели НУ Театар Комедија вечер продолжува со активностите на вонредната сцена.

Според најавата од управата на театарот, петмината актери распоредени на сцената на соодветната дозволена дистанца, ќе се обидат со својот настап барем за миг да ја разведрат публиката.

Вклучувањето во живо на фејсбук страницата на театарот е закажано со почеток во 20:30 часот од сцената во дворот на театарот.

Би можело да ве интересира

Премиера на „Тетовирани души“ во Струмичкиот театар

Ана Ололовска

Дигитално предавање на Ондреј Свобода – драматург, театролог, архивист

Ана Ололовска

„Злосторникот“ на Даниел Петровски во рамки на фестивалот „Garavde Muja“

Ана Ололовска

Репертоарот на кумановскиот театар ќе се подготвува на дневно ниво

Ана Ололовска

Македонија домаќин на 17 издание на Ромскиот театарски фестивал „Garavde Muja“

Ана Ололовска

„Човек, sвер и доблест“ најдобра претстава на Денови на комедијата

Ана Ололовска