Театар Комедија со вонредна сцена

Од:

НУ Театар Комедија секојдневно работи на што побрзо отворање на вратите за публиката. Постојано сме во тек со препораките на Комисијата за заразни болести, Владата и на Министерството за здравство, па така и ние постапуваме и ќе постапуваме во согласност со тековните препораки, соопшти управата на театарот.

Во меѓувреме, Театар Комедија започна со директни вклучувања на своите содржини.

– Месецов решивме да направиме една мала ,,вонредна сцена“, на којашто актерите ќе настапуваат секој петок. Првиот настап го имаше актерката Жаклина Стевковска, а веќе во петок ќе настапи и актерот Жарко Димоски. Се одлучивме за музички настапи со цел да го разубавиме и да го разведриме секојдневието на публиката, велат од Театар Комедија. Најавуваат дека веќе работат и на нов план за летниот период.

Би можело да ве интересира

„Човек, sвер и доблест“ најдобра претстава на Денови на комедијата

Ана Ололовска

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Ана Ололовска

Фестивалот на комедијата ,,Гола месечина“ ќе се одржи следната седмица

Ана Ололовска

Театар Комедија вечер продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

Документарниот филм за актерката Анче Џамбазова – онлајн премиера во сабота

Ана Ололовска