Театар Комедија со нов репертоар за месец март

Од:

Програмата која ја објави театарот за месец март започнува од 3ти март со претставата „Човек, ѕвер и доблест“ во режија на Егон Савин.

На нивната сцена ќе бидат изведени вкупно 9 претстави.

Би можело да ве интересира

„Злосторникот“ на Даниел Петровски во рамки на фестивалот „Garavde Muja“

Ана Ололовска

Репертоарот на кумановскиот театар ќе се подготвува на дневно ниво

Ана Ололовска

Македонија домаќин на 17 издание на Ромскиот театарски фестивал „Garavde Muja“

Ана Ололовска

„Човек, sвер и доблест“ најдобра претстава на Денови на комедијата

Ана Ололовска

„Последната ноќ“, прва театарска претстава во Битола по ковид-паузата

Ана Ололовска

Награда за животно дело „Анче Џамбазова“ за Ѓокица Лукаревски

Ана Ололовска