Театар Комедија го објави својот репертоар за месец Февруари

Од:

Театарот го започнува месецот со претставата „На отворено“ според Мрожек во режија на Андреј Цветановски.

Во февруари на сцената на театар Комедија ќе бидат прикажани вкупно 21 претстава.

Би можело да ве интересира

Стефоска ги информирала вработените во Театар комедија дека е објавен оглас за нов директор

А1он

Шаќири: Бев разрешена оти казнив вработен кој без образложение не доаѓаше на работа

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Бунт на вработените во „Театар Комедија“: Доколку Нора Шаќири не е соодветен кадар, Дарко Спасов да биде в.д. директор

Ландов

Нора Шаќири разрешена од директорската функција во „Театар комедија“

Кристијан Ландов

Стота изведба на „Вардарски пастуви“ во Театар Комедија

Ана Ололовска

Актери од „Театар Комедија“ сметаат дека се задоцни со разрешувањето на Ристовски: ‘Пациентот’ е во кома

Кристијан Ландов