Студентски саем на книгата од 13 од 15 октомври во НУБ „Св. Климент Охридски“

Од:

Студентски саем на книгата ќе се одржи во НУБ „Св. Климент Охридски“ во Скопје од 13 до 15 октомври.

На саемот, како што најавуваат од НУБ „Св. Климент Охридски“, ќе може да се набават учебници/прирачници и друга стручна литература по саемски цени.

По специјални цени ќе може да се набават и книги од книжевните класици како и современи белетристички дела од светски и домашни автори, а ќе се врши и зачленување на нови корисници.

Би можело да ве интересира

„Студентски саем на книгата“ во НУБ „Св. Климент Охридски“

Ана Ололовска

Студентски саем на книгата од 13 до 15 октомври во НУБ-Скопје

Ана Ололовска

Околу 15 илјади посетители на годинешниот Саем на книга

Ана Ололовска

ЗИКМ ги додели наградите на годинашниот Саем на книга

А1он

МАИ ќе додели награди за достигнувањата во издаваштвото и книжевноста на Саемот на книга

Ана Ололовска

Почнува Саемот на книга 2021

Ана Ололовска