Студентски саем на книгата од 13 до 15 октомври во НУБ-Скопје

Од:

Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје од 13 до 15 месецов организира „Студенски саем на книгата“.

На саемот со свои изданија ќе се претстават повеќе издавачки куќи како Арс ламина, Македоника литера, Државен архив, Матица македонска, Просветно дело, Логос – А, Арс студио, Албас и Три.

За две купени книги од кој било издавач НУБ ќе подари уште една по избор на купувачот.

Трите саемски дена ќе се одржат во холот на Националната и универзитетска библиотека во периодот од 10 до 17 часот.

Би можело да ве интересира

„Студентски саем на книгата“ во НУБ „Св. Климент Охридски“

Ана Ололовска

Студентски саем на книгата од 13 од 15 октомври во НУБ „Св. Климент Охридски“

А1он

Околу 15 илјади посетители на годинешниот Саем на книга

Ана Ололовска

ЗИКМ ги додели наградите на годинашниот Саем на книга

А1он

МАИ ќе додели награди за достигнувањата во издаваштвото и книжевноста на Саемот на книга

Ана Ололовска

Почнува Саемот на книга 2021

Ана Ололовска