Стота изведба на „Вардарски пастуви“ во Театар Комедија

Од:

Театар Комедија со гордост ја најавува втората стотка во своите редови.

dobivaj vesti na viber

– Првата наша успешна приказна е „Стјуардеси“, а сега, на 12.11.2021, ќе ја прославиме 100 изведба на „Вардарски пастуви“ (премиера на 8.3.2016), и двете потпишани од режисерот Синиша Евтимов, информира Театар Комедија.

На 18.11.2021 Театар Комедија ќе има премиерна изведба на претставата „Анатомија на неверството“ во режија на Александра Кардалевска

Би можело да ве интересира

Две претстави и многу смеа: Почна фестивалот „Гола месечина“ во општина Аеродром

Ана Ололовска

Разрешената директорка на Театар Комедија: Имав притисоци од министерката Стефоска да дадам оставка

Стефоска пред заминување ја разреши директорката на Театар комедија, по месец дена откако ја назначи

Кристијан Ландов

Стефоска ги информирала вработените во Театар комедија дека е објавен оглас за нов директор

А1он

Шаќири: Бев разрешена оти казнив вработен кој без образложение не доаѓаше на работа

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Бунт на вработените во „Театар Комедија“: Доколку Нора Шаќири не е соодветен кадар, Дарко Спасов да биде в.д. директор

Ландов