„Skopje Vinyl Convention“ во МКЦ

Од:

Во МКЦ денеска ќе се одржи 5. „Skopje Vinyl Convention“. Настанот, инспириран од и посветен на сите колекционери и љубители на винили, го организира Funky Fresh, а ќе почне во 13 часот.

Целодневната програма вклучува над 20 дилери на плочи од земјата и регионот, неколку премиери на нови винил изданија и настап на повеќе од 20 локални музичари. Влезот е слободен.

-Примарната цел е да се сплотат сите љубители и колекционери и да им се даде простор на локалните диџеи да ги покажат своите плочи и умешноста стекната изминатиов период. Оваа година ќе има повеќе изложувачи и дилери и секако одлична музичка програма, велат организаторите.

„Skopje Vinyl Convention“ ќе се реализира согласно актуелните КОВИД-протоколи за организирање настани на отворен простор.

Би можело да ве интересира

МКЦ ги откажува сите настани и претстави од МОТ до петок

А1он

Премиера на „Пандорината кутија: Наследството на ќерката“ во МКЦ

Ана Ололовска

„Пливање во лепливото езеро“ – проект на уметниците Чемерска, Мирчевска и Велковски во МКЦ

Ана Ололовска

Шилегов: Нема да дозволиме некој од МКЦ да направи Расадник

А1он

„Парадоксот на Диоген“ вечер во МКЦ

А1он

Премиерна изведба на „Парадоксот на Диоген“ во МКЦ

Ана Ололовска