„Семејни приказни“ на фестивалот „Ристо Шишков“ во Струмица

Од:

Театарот „Војдан Чернодрински“ со претставата „Семејни приказни“ од Биљана Србљановиќ, во режија на Милош Б. Андоновски, на 11 септември 2019 гостува во Струмица. Од 20.00 часот утревечер претставата ќе биде изведена на 27-то издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“.

Струмичката публика ќе може да ја гледа претставата во која се говори за детството. Ќе разбере за приказните кои кога ги гледаме оставаат еден горко-сладок вкус зашто некои нешта можеби и не требале да бидат такви, додека пак други, за среќа, не се случиле поинаку.

Оваа претстава му се обраќа секому.

Би можело да ве интересира

Актерот Диме Илиев ја прими наградата за животно дело „Петре Прличко“

Ана Ололовска

Подвижен музички театар-Битола вечер гостува на фестивал во Лајпциг

Ана Ололовска

Најнова премиера во МНТ – „Најкратки драми на светот“

Ана Ололовска

Премиера на првиот мјузикл во театар Комедија – „Боливуд“ во режија на Наташа Поплавска

Ана Ололовска

„Приказна од зоолошката градина“ – премиера на Тетовскиот театар

Ана Ололовска

„Аудиенција“ од Хавел во МНТ по повод 30 години од Кадифената револуција

Ана Ололовска