Седмо издание на хуманитарниот концерт „СРВ Фест“ во Гевгелија

Од:

Во Гевгелија вечер по седми пат ќе се одржи хуманитарниот концерт „СРВ Фест“, чија цел е да се соберат средства за лицата кои имаат потреба од итна финансиска помош.

На летната сцена во дискотеката !Де Факто“ ќе настап момците од „Некст тајм“, кои со поддршка од две локални групи ќе создадат уште еден успешен „СРВ Фест“, чии собрани финансиски средства ќе бидат наменети за тешко болни лица и за настраданите сограѓани од опожарената зграда во Гевгелија, затоа што негова цел е преку хуманитарни акции да обезбедува средства за нив, велат организаторите.

Хуманитарниот концерт се одржува во чест и сеќавање на Ристо Калиников, поранешен гитарист на групата „Аквариус“ од Гевгелија, кој ја загуби битката со подмолната болест во 2012 година.

Би можело да ве интересира

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

Ана Ололовска

Пронајдени 142 мигранти во товарно возило, кривични пријави за двајца гевгеличани

А1он

Пронајдени 142 мигранти во камион со бугарски регистарски ознаки

А1он

60 полицајци на служба во Гевгелија од денес во изолација поради позитивен колега – странец

Маја Илиевска-Пачемска

Двајца млади стоматолози од Гевгелија одржаа концерт како поддршка за нивните колеги доктори

Ана Ололовска

МВР: Пријави против сите лица во Гевгелија кои играа оро на улица за полицискиот час

А1он