Промоција на книгата „Мое виножито“ од Даниела Ангелова – Прнарова

Од:

Книгата „Мое виножито“ од Даниела Ангелова – Прнарова вечер, во 18.30 часот, ќе биде промовирана во Бифе Тафталиџе.

Промотор на книгата ќе биде Татјана Гогоска, а извадоци од книгата ќе чита Саша Шотаровски.

Промоцијата ќе оди и во живо на фб страницата на Културно-информативниот центар – Скопје.

На промоцијата, како што е најавено, ќе има дистанца меѓу посетителите и сите учесници ќе носат заштитни маски.

Би можело да ве интересира

„Трамунтана“ од Шпанија ја објави сликовницата „Џиновска продавница за фантазии“

Ана Ололовска

Промоција на книгата „Нека играат децата“ од Денис Бојаров

Ана Ололовска

Објавена книгата урбани есеи „Медиумот што недостасува“ од Томислав Османли

Ана Ололовска

Славој Жижек: Влеговме во војна со „Пандемија“ и идеите дека ќе заврши набрзо се утопистички

Ана Ололовска

Објавена „Лирската биографија на Конески“ од Атанас Вангелов

Ана Ололовска

Промоција на хумореската „Ѕврчки“, прв културен настан во време на пандемија во Делчево

Ана Ололовска