Проект „Реобмислување на европски режисери: филм, музика и поезија“

Од:

Проектот „Реобмислување на европски режисери: филм, музика и поезија“ вечер, во 20 часот, ќе се реализира во „Europe House Skopje“. Интердисциплинарниот проект во развој подразбира фузија на поезија, филм и музика.

Ќе настапат Бранислав Николов, Гоце Јованоски и Дејан Трајкоски.

Настанот ќе може да се проследи само во живо преку стрим на следниот линк: https://bit.ly/31qhNH2

Би можело да ве интересира

Стефоска: Длабока почит кон Киријази – единствената жена која учествувала на Битолскиот конгрес

Катерина Павлова-Николовска

Стефоска: Проектите се прават согласно препораките во ковид-услови

Ана Ололовска

„Зрак по мракот“ – филм за храброста да се затвори кругот на насилството

Ана Ололовска

Режисерот Пиперкоски за филмот „Дедо и внук“ доби признание за придонес во светот на филмот

Ана Ололовска

Комисијата за култура ќе расправа кои настани и личности ќе се одбележуваат во 2021

Ана Ололовска

Краткиот филм „Скакулци“ на младиот автор Ханис Багашов првонаграден на European Short Pitch

Жарко Настоски