Претставата „Љубовници“ вечерва на јутјуб-каналот на Драмски театар Скопје

Од:

Претставата „Љубовници“, во режија на Катарина Коцевска вечерва со почеток во 20 часот, ќе биде емитувана на јутјуб-каналот на Драмски театар Скопје.

Од театарот соопштија дека утревечер ќе ја емитуваат претставата „Што е тоа што ги тера жените навечер да трчаат по улиците на Мадрид“ по текст на Калдерон де ла Барка, а во режија на Коле Ангеловски.

Би можело да ве интересира

Проектот „Патиштата на хероите“ на МНТ доби 395 илјади евра од ЕУ

Ана Ололовска

Монодрамата „Дневникот на лудиот“ вечер на отворено во Театар Куманово

Ана Ололовска

Монодрамата „Прво лице еднина“ вечер во дворот на кумановскиот театар

Ана Ололовска

Театарска претстава „Нови мерки, старо другарство” беше изведена во градскиот парк во Кавадарци

Ана Ололовска

„Нови мерки, старо другарство“, театар вечерва на отворено во Кавадарци

Ана Ололовска

„Илузии“ – прва виртуелна претстава на „Wonderland Theatre“

Ана Ололовска