Премиера на дуодрамата „9“ од Гоце Ристовски

Од:

Во кино салата на Кинотека на Македонија вечерва со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде изведена дуодрамата „9“ на режисерот Гоце Ристовски.

dobivaj vesti na viber

Дуодрамата е проект од национален интерес фиансиран од Министерството за култура на Република Северна Македонија.

Улогите ги толкуваат Зорица Панчиќ и Благој Чоревски. Визуелниот дизајн на претставата е на Стојанче Величковски- Грботворац а асистент на проектот е Марија Панзова.

Преставата ќе биде изведена според здравствените протоколи за заштита од КОВИД-19, а влезот е бесплатен.

Би можело да ве интересира

Премиера на претставата „Разведи ме“ во Скопје

Ана Ололовска

50-та изведба на претставата „Странци“ во Драмски театар Скопје

Ана Ололовска

Нова куклена претстава на репертоарот на Н.У. Театар за деца и младинци

Ана Ололовска

Подготовки за претставата „Народен непријател“ – премиера во рамките на проектот „Патиштата на хероите“

Ана Ололовска

Премиера на „Горчливите солзи на Петра фон Кант“ во МНТ

Ана Ололовска

„Идиот“ во режија на Андреј Цветановски имаше премиера во Нови Сад

Ана Ололовска