Премиера на драмската пиеса „Магична кутија“ во тетовскиот Центар за култура

Од:

Драмското студио при Националната установа Центар за култура „Иљо Антески-Смок“ во Тетово денеска пред публиката ќе се претстави со драмската пиеса „Магична кутија“ по текст на Сотираќ Гушо.

-Изведбата на пиесата е во рамки на културните активности и годишната програма на Центарот за култура за тековната 2021 година. Претствата ќе се изведе во големата сала денеска и утре (вторник и среда) од 18:30 часот, информираат од Центарот за култура во Тетово.

Режијата на пиесата е на Марко Богдановски, а улогите ги толкуваат Глигорче Стојановски, Игор Бачовски, Ева Спировска, Симон Стојановски и Левко Богдановски.

Би можело да ве интересира

„Идиот“ во режија на Андреј Цветановски имаше премиера во Нови Сад

Ана Ололовска

Промовиран првиот детски театарски практикум „Од игра до претстава“ од Игор Ивковиќ и Афродита Кирјаковска

Ана Ололовска

Промоција на книгата „Од игра до претстава – театарски практикум“

Ана Ололовска

Премиера на дуодрамата „9“ од Гоце Ристовски

Ана Ололовска

Македонската претстава „Самоубиство во самоодбрана“ освои три награди во Србија

Ана Ололовска

Аматерскиот театар од Демир Капија вечер гостува во Гевгелија

Ана Ололовска