Премиера на „Добрутро арамии“ на драмското студио „Миладин“

Од:

Драмското студио „Миладин“ од Струга, вечер во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ премиерно ќе ја изведе театарската претстава „Добрутро арамии“од Фадил Хаџич, преработена за наши услови.

Режијата е на Христијан Миладинов, кој истовремено се појавува во улогите на Андреј и Азем, директорот е Имер Асоски, Златица ја игра Љубица Дуноска, Сако Шима е Бојан Крстески, секретарката ја игра Марија Анѓелкоска, а полицаец е Ристе Миладинов.

Претставата се препорачува за лица над 14 години, а публиката ќе има можност на сцената да види една приказна со финансиски и материјални проневери и работење со поткуп.

Би можело да ве интересира

Десет држави дел од првото издание на онлајн фестивалот „Театарски европски алтернативи”

Ана Ололовска

„Крекање” и „+ 18“ се најдобрите претстави на 15. издание на „Скупи фестивал“

Ана Ололовска

МНТ наскоро со нова премиера – „Работи за кои не зборуваме“

Ана Ололовска

„Ревизор“ на театарот од Драч победник на фестивалот „Албански театар во Северна Македонија“

Ана Ололовска

Премиерна изведба на претставата „Дневна доза мазохизам“ во МКЦ

Ана Ололовска

Завршува Фестивалот на балканската независна театарска сцена – Провокација

Ана Ололовска