Популарниот актер Семир Гичиќ вечерва со свој стенд ап во Театар Комедија

Од:

Вечерва со почеток во 20 часот популарниот комичар од Србија,Семир Гичиќ со својот стенд ап гостува на сцената на Театар Комедија.

Семир ексклузивно гостува Скопје и е добро познат на пошироката јавност како актер, режисер и драмски писател. Неговиот стенд ап е популарен во целиот регион на бившите југословенски простори.

Вечерва во 20 часот на сцената на Театар Комедија публиката ќе ужива во безкоцептуалниот и извондрен стенд ап.

Би можело да ве интересира

„Човек, sвер и доблест“ најдобра претстава на Денови на комедијата

Ана Ололовска

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Ана Ололовска

Фестивалот на комедијата ,,Гола месечина“ ќе се одржи следната седмица

Ана Ололовска

Театар Комедија вечер продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

Театар Комедија со вонредна сцена

Ана Ололовска