Поезија од Наташа Сарџоска објавена во САД

Од:

Во светската антологија „Поети за човештвото:светот се лечи со мир“ на издавачката куќа „Inner Child Press“ објавена овој месец во Чикаго се наоѓаат и поетски песни на Наташа Сарџоска.

Ова е четврта меѓународна објава на Сарџоска по објавувањето на поетската книга „Крстна коска“ во Косово и Италија, како и дел необјавени песни на шпански јазик во ревијата „Игитур“ во Мексико. Нејзини песни напишани на италијански јазик беа објавени и наградени и во Италија на конкурсот „Песна за Неапол“ во јануари годинава.

Поетските настапи на Сарџоска на саемите за книга во Торино и Милано, како и промотивните настани за нејзината книга во Рим и Болоња, се презакажани за октомври.

Би можело да ве интересира

Конкурс за наградата „Браќа Миладиновци“ за најдобра поетска книга за 2020 година

А1он

„Граници“ – нова поетска книга на Михајло Свидерски

Ана Ололовска

Стефан Марковски застапен во поетска антологија „Хибискус“ во Индија

Ана Ололовска

Излезе од печат заедничката поетска збирка „Литературни искри” 2020

Ана Ололовска

„Антевото дело – непресушен изворник на мислата и на речта“ излезе од печат

А1он

Избрани финалистите за поетскиот фестивал „Литературни искри 2020“

А1он