Осмомартовски моден времеплов на жената

Од:

Во рамки на изложбата „Македонската мода од минатото“ која од 25 февруари до 9 март е поставена во ТЦ „Сити мол“, вечер од 19.30 часот ќе има специјален настан – ревија „Моден времеплов на жената во Македонија од 19 до 21 век“.

На изложбата, која посетителите може да ја погледнат до утре, претставени се староградски модни изгледи на македонската жена во 19 и 20 век.

Изложбата е организирана во соработка со ансамблот „Македонија“ и прикажува 18 експонати.

Би можело да ве интересира

„Фрагменти“ на Башески претставена во НУЦК „Марко Цепенков“

Ана Ололовска

Изложба „85 години Попова Шапка” во Тетово

Ана Ололовска

„Система“ – изложба на Никола Радуловиќ во МСУ

Ана Ололовска

Се отвора изложба на Никола Радуловиќ

Ана Ололовска

„Панта Реи“ – изложба на уметникот Бојан Ковски

Ана Ололовска

„Внатрешната градина“ – самостојна фотографска изложба на Стефан Шашков

Ана Ололовска