Одложен концертот на Филхармонија на 12 март

Од:

Во согласност со препораката на Владата на Република Северна Македонија за неодржување јавни настани до 13 март, Филхармонија преку соопштение инфомира дека го одложува концертот „Музичка драма“ кој требаше да се одржи в четврток на 12 март.

На концертот требаше да настапи канадската сопранистка Миша Бругергосман.

За продолжување на текот на концертите кои се на програмата на Филхармонија, институцијата дополнително ќе ја информира јавноста.

Би можело да ве интересира

Македонската Филхармонија ќе донира 130 илјади денари за Инфективната клиника

А1он

Седи дома со Филхармонија!

Ана Ололовска

Филхармонија ги откажа сите концерти до крајот на месец март

Ландов

„Петре и волкот“ во Филхармонија

Ана Ололовска

„Петре и волкот“ во Филхармонија

Ана Ололовска

„Диши љубов“ – музика за љубовта, за Скопје, за воздухот…

Ана Ололовска