Објавени резултатите од конкурсот за визуелен идентитет на „50 години МКЦ“

Од:

ЈУ МКЦ се заблагодарува на сите учесници во Конкурсот за идејно-графичко решение за визуелно обликување на програмите и активностите на МКЦ, кој има за цел создавање визуелен идентитет и препознавање на јубилејот „50 години МКЦ“.

dobivaj vesti na viber

На конкурсот учествуваат 51 апликација со визуелни решенија, во кои, како што се наведува, е видлив висок квалитет по однос на естетско-графичките параметри, што направило изборот да биде навистина тежок. За најдобро идејно-графичко решение и визуелен идентитет за „50 години МКЦ“ е избран трудот на Милан Димитриев.

Поради високиот квалитет на пристигнатите решенија, Комисијата одлучи да му даде пофалница на второрангираниот Гоце Велески.

Првичната селекција беше направена од програмскиот колегиум на МКЦ, а финалниот избор го направи петчлена стручна комисија. Избраното решение ќе биде наградено со паричен износ од 50.000,00 денари.

Би можело да ве интересира

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Ана Ололовска

Мистериозниот електро – поп бенд „Nipplepeople“ со сценски настап во Скопје

Ана Ололовска

Загревање за Cinedays – Европско патувачко кино под отворено небо

Ана Ололовска

Kалифорниската нојз панк супергрупа Deerhoof на „Здраво млади“

Ана Ололовска

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ!

Ана Ололовска

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ

Ана Ололовска