Нови слики од Riddick

Од:

Се појавија нови слики за третото продолжение на сагата за познатиот анти-херој Riddick, првиот дел насловен Pitch Black се појави во 2000 година и веднаш стана култен научно-фантастичен филм.

Продолжението кое се појави четири години подоцна беше промашување, како кај критиката, така и во кино салите.

ridik

Дури осум години беа потребни режисерот Дејвид Твохи да ги собере потребните финансиски средства (40 милиони долари) и третиот дел да започне со снимање.

Како режисер и сценарист на третиот дел повторно се потпишува Дејвид Твохи. Во главните улоги се појавуваат: Вин Дизел, Карл Урбан, Кејти Сакхоф, Џорди Мола и Кери Хилсон. Riddick ќе се појави во кино салите на 6-ти септември.

Би можело да ве интересира

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД

Ана Ололовска

Филмот „Манаки – приказна во слики“ во кино „Одеон“ во Софија

Ана Ололовска

Спасовски: Владата ќе го плати патот за Атиџе и екипата на Оскарите

Предраг Петровиќ

Филмот „Малмкрог“ на Берлинале, краткиот „Налепница“ на фестивалот „Санденс“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Атиџе ги чека Оскарите: Многу сум радосна, мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Атиџе ја запеа песната со која сака да настапи на Оскaрите

Кристијан Ландов

Leave a Comment

18 + 10 =