„Нема да биде крај на светот“ прогласена за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ

Од:

„Нема да биде крај на светот“ е прогласена за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ.

Копродукцискиот проект помеѓу МНТ, Перипетија продукција и Сараевски ратни театар САРТР, „Нема да биде крај на светот“ е добитник на наградата од новинарското жири за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ.

Следната изведба е закажана на 22 јуни во 20:30 на сцента во МНТ, а во рамките на Скопско лето.

Билетите се достапни онлајн преку веб-страницата www.mnt.mk како и на билетарницата во МНТ секој работен ден од 14:00 часот.

Би можело да ве интересира

Актерот Трајче Ѓоргиев ќе биде погребан в понеделник

Ана Ололовска

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Ана Ололовска

МНТ со „Народен непријател“ гостува во Црна Гора и БиХ

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ во МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ на МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Прва читачка проба за претставата „Иванов“

Ана Ололовска