МНТ на Меѓународниот театарски фестивал ФИАТ во Подгорица

Од:

Со претставата „Парите се отепувачка“ од Ристо Крле, во режија на Бојан Трифуновски, Македонскиот народен театар вечерва гостува на Меѓународниот театарски фестивал ФИАТ  во Подгорица, Црна Гора.

Претставата, што  премиерно беше одиграна на 3 декември 2011 година, ќе се одигра со почеток во 19 часот на сцената на КИЦ.

Во главните улоги ќе настапат Драгана Костадиновска – Барбара/Мара, Славиша Кајевски – Јован/Анѓеле, Софиа Насевска Трифуновска – Хана/Ката, Гораст Цветковски – Митре/Владимир.

Би можело да ве интересира

Актерот Трајче Ѓоргиев ќе биде погребан в понеделник

Ана Ололовска

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Ана Ололовска

МНТ со „Народен непријател“ гостува во Црна Гора и БиХ

Ана Ололовска

Премиера на „Петар Пан“ во Струга, средствата од влезниците хуманитарно за Бојан

Ана Ололовска

По повеќе од 30 години прво гостување на македонски театар на сцената на Народниот театар во Албанија

Ана Ололовска

Музички спектакл на четири млади актерки во Јавна соба – „Girls night“

Ана Ололовска