МКЦ ги откажува сите настани и претстави од МОТ до петок

Од:

Младинскиот културен центар (МКЦ) соопшти дека ги одложува настаните, а воедно и програмата на фестивалот МОТ закажани за денеска, утре и задутре, по тридневната жалост прогласена поради автобуската несреќа во Бугарија, во која загинаа 45 македонски граѓани.

dobivaj vesti na viber

-Сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. Посакуваме побрзо закрепнување на останатите патници, посочуваат од МКЦ.
За новите датуми на одржување на настаните од МКЦ навремено ќе информираат.

Би можело да ве интересира

Kалифорниската нојз панк супергрупа Deerhoof на „Здраво млади“

Ана Ололовска

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ!

Ана Ололовска

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ

Ана Ололовска

Јубилејно 10-то издание на „Земјотрес“ вечерва во МКЦ

Ана Ололовска

Објавени резултатите од конкурсот за визуелен идентитет на „50 години МКЦ“

Ана Ололовска

Конкурс за идејно-графичко решение за јубилејот „50 години МКЦ“

Ана Ололовска