МКЦ ги откажува сите настани и претстави од МОТ до петок

Од:

Младинскиот културен центар (МКЦ) соопшти дека ги одложува настаните, а воедно и програмата на фестивалот МОТ закажани за денеска, утре и задутре, по тридневната жалост прогласена поради автобуската несреќа во Бугарија, во која загинаа 45 македонски граѓани.

-Сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. Посакуваме побрзо закрепнување на останатите патници, посочуваат од МКЦ.
За новите датуми на одржување на настаните од МКЦ навремено ќе информираат.

Би можело да ве интересира

Три претстави денеска на МОТ

Претставата „Модиљани“ вечер во МКЦ

Ана Ололовска

„Дневна доза мазохизам“ вечер во МКЦ

Ана Ололовска

Три претстави вечерва на 46. МОТ

Ана Ололовска

Со претставата „Како крајот и да не е сосема блиску“ почнува 46. издание на Младиот отворен театар

Ана Ололовска

Премиера на „Пандорината кутија: Наследството на ќерката“ во МКЦ

Ана Ололовска