Министерството за култура со осуда за оштетувањето на Аквадуктот

Од:

Министерството за култура го осуди оштетувањето на 10 потпорни носечки столбови на Аквадуктот кој е културно наследство.

– Во соработка со Управата за заштита на културното наследство, Конзерваторскиот центар –Скопје Општина Карпош и Министерството за култура, по извршениот увид преземени се итни мерки за превентивна заштита и се обезбедени засилени патроли за безбедност на Аквадуктотот кој е заштитено културно наследство од прва категорија, информираа попладнево од Министерството за култура.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Приведена негувателката којашто претепа дете во игротека

Татјана Ташкова

Министерство за одбрана: Сексуалното вознемирување во Армијата е апсолутно недозволиво

Татјана Ташкова

Вработена во армијата пријави обид за обљуба од колега

Сопруг на пациентка се заканувал на медицинска сестра во штипската Клиничка болница

Татјана Ташкова

Пронајдени осумдесетина кородирани куршуми во дворот на црквата „Свети Димитрија“ во Кавадарци

Ана Ололовска

Вработен во МНТ како светло-мајстор паднал од висина додека извршувал работни задачи

Ана Ололовска