Меган Фокс ќе ја глуми Ејприл Онил во Teenage Mutant Ninja Turtles

Од:

Продуцент на новата верзија на Teenage Mutant Ninja Turtles на неговиот веб-сајт напиша: „TMNT: ја враќаме Меган Фокс во фамилијата.”

Во конкуренција за оваа улога беа актерките Ана Кендрик, Елизабет Олсен и Џејн Леви.

Режисер на филмот ќе биде Џонатан Либсман, додека сценариото го напишаа Ендру Немек и креаторот на TMNT, Кевин Истман.

Teenage Mutant Ninja Turtles ќе се појави во кино салите на 25-ти декември.

Би можело да ве интересира

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ

Подгответе се за празниците: Список на нови божиќни филмови

Предраг Петровиќ

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси