Креативна домашна работилница – едукативен портал на „Феникс“

Од:

Издавачката куќа „Феникс“ на својата веб-страница покренува специјален едукативен и креативен портал „Креативна домашна работилница“.

– Во услови на изнудена и привремена изолација, сите граѓани, и млади и возрасни, ќе имаат дополнителен простор за читање и следење, но и за комуникација и соработка со свои прилози преку мејлот [email protected]соопшти „Феникс“, наведувајќи дека работилницата ќе биде едукативно катче и простор за објавување делови од нивни изданија, но и за бројни нови прилози: песни, раскази, цртежи, илустрации, гатанки, поговорки, прашања, одговори, совети, идеи…

Во рамки на Креативната домашна работилница ќе бидат вклучени голем број писатели и други творци, а од нивните прилози наесен се планира и специјална публикација.

Би можело да ве интересира

Книгата „Клуб на обожаватели“ од Горан Трибусон преведена на македонски јазик

Ана Ололовска

Дела од 30 писатели на литературната е-манифестација „Илинден“

Ана Ололовска

Авторката на серијалот „Хари Потер“ издаде нова книга која поради пандемијата ќе биде бесплатна

А1он

Излезе од печат збирката раскази „Скопски дамари“ од Благоја Иванов

Ана Ололовска

„Переводчик” ја објави поезијата на Матеја Матевски

А1он

„Крајот на осаменоста“ од Бенедикт Велс во издание на ТРИ

Ана Ололовска