Конкурс за идејно-графичко решение за јубилејот „50 години МКЦ“

Од:

До 12 јануари е отворен Конкурсот за избор на идејно-графичко решение за визуелно обликување на програмите и активностите на Младинскиот културен центар во 2022 година.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МКЦ, целта е создавање визуелен идентитет и препознавање на јубилејот „50 години МКЦ“.

Избраното решение ќе биде наградено со паричен износ од 50.000 денари.

Апликацијата и повеќе информации за конкурсот се достапни на: mkc.mk/vesti/mkc-povik-50-godini 

Би можело да ве интересира

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Ана Ололовска

Мистериозниот електро – поп бенд „Nipplepeople“ со сценски настап во Скопје

Ана Ололовска

Загревање за Cinedays – Европско патувачко кино под отворено небо

Ана Ололовска

Kалифорниската нојз панк супергрупа Deerhoof на „Здраво млади“

Ана Ололовска

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ!

Ана Ололовска

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ

Ана Ололовска