Концертна промоција на „Devotion“ од Мухамед Ибрахими

Од:

Мухмед Ибрахими, виртуозот на гитара, шаркија, мандолина…, вечер во Кино Фросина концертно ќе го промовира својот нов албум „Devotion“.

-Ибрахими е волшебна појава на македонската музичка сцена. Невиден виртуоз и извонреден музичар, кој својата публика редовно ја остава без здив и со подзината уста, наведуваат организаторите на концертот во најавата.

По првиот албум на Ибрахими, „Fly“ од 2014 година, чиј двапати печатен тираж е одамна распродаден, следува „Devotion“ издаден кон крајот на 2018 година. На слушачката промоција првиот тираж од ова ЦД беше распродаден, а за денешната концертна промоција се печати втор тираж.

Би можело да ве интересира

Концертни пијана за Центарот за култура и училиштата во Кичево од печалбари од САД

Ана Ололовска

Дело на Трендафиловски на концерт на Европската алијанса на композитори во Брисел

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Салцбуршкиот фестивал прославува 100 години постоење

А1он

„Новогодишен концерт“ на Бафтиари, Мехмеди и Толај во Софија

Ана Ололовска

„БИ БИ СИ Мјузик магазин“ со максимални пет ѕвездички за новиот компакт диск на Трпчески

Ана Ололовска

Концерт „Градот на ѕвездите“ на новите музички надежи од Тетово

Ана Ололовска