Концертна промоција на деби албумот на рок групата „Lincoln Letter“

Од:

Рок групата „Lincoln Letter“ утре ќе одржи концертна промоција на својот деби албум „Bedtime Stories“, во денсинг салата во МКЦ во 20 часот.

Влезот ќе биде бесплатен за сите посетители, а по концертот за слушателите ќе бидат достапни и бесплатни „download“ кодови за албумот.

Албумот е снимен во 2019 година и содржи 12 песни.

Рок музиката на групата од Скопје е инспирирана од музиката на вестерн филмовите.

На албумот работеле музичките продуценти Ади Имери и Милош Краљевски, како и самиот бенд. „Lincoln Letter“ е составен Јаков Наумоски, Јулијан Мицевски, Борјан Гаговски и Стефан Сајковски.

Би можело да ве интересира

Здраво Млади по 10 пат – слободна зона во специјални услови

Ана Ололовска

Јубилејното 10-то издание на „Здраво млади“ вечер во паркот на МКЦ

Ана Ололовска

„Здраво млади“ на 27 август во МКЦ

Ана Ололовска

Мултимедијален настан на МКЦ за годишнината од скопскиот земјотрес

Ана Ололовска

Фестивал „Крај Вардарот џез“ во паркот зад МКЦ

Ана Ололовска

„МКЦ за Скопје“ – мултимедијален настан за 57 години од скопскиот земјотрес

Ана Ололовска