Концерт на „Танец“ во Филхармонија

Од:

Концертот на Ансамблот за народни песни и игри на Македонија „Танец“ најавен за вечер во рамки на фестивалот „Скопско лето“ ќе се одржи од 21 часот во Камерната сала на Филхармонијата, наместо на отворено во Сули ан, поради најавата за врнежи и невреме, соопшти Дирекцијата за култура и уметност-Скопје.

dobivaj vesti na viber

„Танец“ ќе одржи вокално-инструментален концерт насловен „Мелем песна“, на кој ќе настапат оркестарот, хорот и солистите на ансамблот.

Би можело да ве интересира

КУД „Кирил Пејчиновиќ“ – Теарце со Новогодишен концерт ги завршува годинашните настапи

Ана Ололовска

Онлајн промоција на првата музичка фолк сликовница за деца „Слушам кај шумат шумите“

Ана Ололовска

Изложба на фотографии од традиционални носии во Гевгелија

Ана Ололовска

В петок 33-то издание на „Охридските староградски средби“

Ана Ололовска

Заврши Меѓународниот фолклорен фестивал „Св. Јоаким Осоговски“

Ана Ололовска

Промоција на монографијата „Од Љубанишча до Дебор“ од Љупчо Милошески

Ана Ололовска