Концерт на „Брастет“ вечер во кино салата во Делчево

Од:

Со концерт на брас-составот „Брастет”, вечер во Делчево продолжуваат културните настани во организација на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров” од Делчево.

-Ги повикувам делчевчани на концертот на Брастет, составен од музичари кои со своето повеќегодишно искуство од сите сфери на музиката ќе се обидат да донесат добар звук и свежа програма. Тенденција на овој брас-состав е да се доближи до публиката популарната музика, филмската музика како и популарната класика, истакна директорот на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров“ Методи Толевски.

Тој ги покани делчевчани да го проследат концертот кој ќе се одржи во кино салата во Делчево и да бидат сведоци на едно поинакво музичко доживување.

Концертот е закажан со почеток во 18 часот, а настанот ќе се реализира со задолжително почитување на мерките за заштита и поседување сертификат.

Би можело да ве интересира

„Есенски музички вибрации 2021“ во Крива Паланка

Ана Ололовска

Концерт на Илза Бафтиари – виола и Шкељзен Бафтиари – пијано

Ана Ололовска

Концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“

Ана Ололовска

Концерт на Триото „Долче“ вечерва во Скопје

Ана Ололовска

„Оперска ноќ“ со Полина Тасева вечер во Кичево

Ана Ололовска

Концерт на гудачки квартет во Дом на култура „Илинден“ во Демир Хисар

Ана Ололовска