Кинотека со онлајн македонски филмови порачува – граѓаните да седат дома

Од:

Кинотека на Северна Македонија се приклучува кон препораките – граѓаните да седат дома поради актуелната ситуација со коронавирусот, а за поквалитетно да го поминат времето во изолација им нуди линк на кој може да гледаат домашни филмови.

Видеогалеријата на Кинотека може да се погледне нa линкот.

„Среќна нова ’49“, „Црвениот коњ“, „Тетовирање, „Џипси меџик“, „Републиката во пламен“, се само некои од насловите.

Би можело да ве интересира

Он-лајн достапна и монографијата „Манаки“на Игор Старделов

Ана Ололовска

Сите броеви на списанието „Кинопис“ достапни онлајн

Ана Ололовска

Коле Ангеловски и Зорка Тодорова-Младеновиќ добитници на „Златен објектив“ за 2020 година

Ана Ололовска

Изминатите броеви на „Кинопис“ достапни преку веб-страницата на Кинотека

Ана Ололовска

Одложени сите настани и проекции во Кинотека

А1он

Десет реставрирани филмови со Чарли Чаплин во Кинотеката во март

Ана Ололовска