Карневалски групи од Струмица учествуваа на карневал во Лесковац

Од:

Карневалските групи „Мулен Руж 2″ и Здружение „Струма” со своите маски „Чекор напред” и „Неуништлива вечна љубов” викендов учествуваа на 14-тиот Меѓународен карневал во Лесковац, на кој продефилираа околу 1.200 маскирани учесници.

Според информациите од членови на Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, карневалските групи оставиле одличен впечаток кај публиката и организаторите на карневалот во Лесковац.

Карневалски групи од Струмица во текот на целата година учествуваат на карневали во регионот и Европа, на кои го претставуваат своите карневалски креации.

Би можело да ве интересира

Откажан карневалот во Струмица

Ана Ололовска

Нема откажување на Струмичкиот карневал, ќе се следат препораките од надлежните

А1он

Во Струмица почнуваат карневалските празнувања

Ана Ололовска

Згодни девојки во провокативни костими се на улиците на Рио: Започна карневалот во Бразил

Ана Ололовска

Струмичкиот карневал ќе одбележи три децении организирано постоење

Ана Ололовска

Вевчани ги живее своите два дена возбуда со карневалот под маски

Ана Ололовска