„Кар синема“ во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар

Од:

Жителите на Кавадарци, Неготино и Демир Хисар викендов ќе може да проследат филмски проекции од нивните автомобили. Настанот го организира „Торос филм студио“ во соработка со Министерството за култура.

Во Неготино, проекциите се одржаа синоќа на игралиштето од спортски комплекс „Младост“, а во Кавадарци се вечер во 20:15 часот на паркингот до „Музички парк“, како во Демир Хисар на игралиштето во новата населба во 20:15 часот.

Во сите три градови ќе се прикажува филмот „Ах, љубов моја“ во режија на Коле Ангеловски и краткометражниот филм „Магнолиа“ на Ана Опачиќ.

Би можело да ве интересира

Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на престижниот филмски фестивал во Варна

Ана Ололовска

Француска премиера на филмот „Хомо“ на Игор Иванов-Изи во официјална програма на Меѓународниот филмски фестивал во Нанси

Ана Ололовска

Теона Митевска снима во НУБ „Свети Климент Охридски“

Ана Ололовска

Светска премиера на „Сестри“ на Дина Дума во Карлови Вари

Катерина Павлова-Николовска

„Филмска култура“ со домашни наслови во Тетово, Битола и Скопје

Ана Ололовска

Проекции на филмови и концерт со филмска музика во Битола

Ана Ололовска