Изложба на слики „Обоен ветар фу“ на Блашка Миева

Од:

Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбениот салон – Империјал 2, денеска ќе биде отворена изложбата на слики насловена „Обоен ветар фу“ од Блашка Миева.

– На изложбата авторката ќе се претстави со 13 слики, работени во комбинирана техника ( акварел и акрилик на платно ), создадени последнава година. Изложбата ќе биде отворена до 8 јули 2020 година, соопштија од ЈУ КИЦ – Скопје.

Би можело да ве интересира

Со изложбата „Цртеж – експериментален цртеж“ завршува 41-то „Скопско лето“

А1он

Изложба на Живко Поповски Цветин по повод Илинден

А1он

Изложба на фотографии „Она што го гледаме за последен пат“

Ана Ололовска

Во Куманово отворена изложба „Жените и фотографијата“

Ана Ололовска

Во Битола отворена изложба „1000 години Бигорски манастир“

Ана Ололовска

Изложба на илустрации од Кристина Карапеоска

Ана Ололовска