Изложба на скулптури од Џезаир Реџепи во Чифте амам

Од:

Националната галерија на Македонија вечер од 20 часот во Чифте амам ќе отвори самостојна изложба на скулптури од Џезаир Реџепи.

dobivaj vesti na viber

Академската наобразба Реџепи (1983) ја добил на Факултетот за ликовни уметности во Тетово, а по дипломирањето работи во Конзерваторскиот центар во Гостивар.

Би можело да ве интересира

Во галерија „КО-РА“ отворена изложбата „Заеднички патишта“ со дела на еминентни уметници од Чешка

Ана Ололовска

Отварање на Мајски салон 2022

Ана Ололовска

Прва самостојна изложба „Мојот свет во боја“ на Вероника Љоровска

Ана Ололовска

Во МСУ – Скопје се отвора самостојна изложба на Наташа Неделкова

Ана Ололовска

„Once Again“ изложба на Давор Кешќец

Ана Ололовска

„На тенок мраз“ изложба на карикатури од Лазо Плавевски во МСУ – Скопје

Ана Ололовска